Podziel się   

Tradycje i zwyczaje Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-03 21:08:07 · Czytany 6330 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Wiosna idzie!

Wiosna nadchodzi! Przynajmniej, jeśli wierzyć świstakowi Phillowi, który w tym roku, wychodząc ze swojej norki w Dzień Świstaka, nie zobaczył własnego cienia.

Zgodnie ze zwyczajem, który podobno został wprowadzony przez Niemców obserwujących zachowania zwierząt zwiastujące nadejście wiosny, 2 lutego każdego roku w miejscowości Punxsutawney w Pensylwanii obchodzony jest Dzień Świstaka. Uważa się, że jeżeli świstak zobaczy swój cień, jeszcze przez co najmniej 6 tygodni mieszkańcy półkuli północnej będą męczyć się z zimą, jeżeli nie zobaczy- zima odejdzie szybko. W tym roku mamy szczęście- zgodnie z szacunkami, od 1887r. świstakowi zaledwie 16 razy zdarzyło się zwiastować wiosnę, natomiast aż sto razy groził dalszą zimą (z kilku lat nie ma danych).

Czy rzeczywiście wiosna nadejdzie szybko, ciężko przewidzieć. Wahania pogodowe, które w ostatnich tygodniach obserwujemy w Chicago, nie dają nam jasnych podpowiedzi. Możemy mieć jednak nadzieję, że nadchodzący tydzień przyniesie trochę wiosny- zgodnie z przewidywaniami Centrum Pogodowego w Chicago, po jeszcze kilku chłodniejszych i śniegowych dniach, przyjść ma kojące ocieplenie.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Tradycje i zwyczaje

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...