Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-28 07:26:23 · Czytany 3717 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Benedykt XVI kończy pontyfikat

Już dziś dobiega końca pontyfikat Papieża Benedykta XVI. Przypomnijmy, że 11 lutego Benedykt XVI oświadczył, że z końcem lutego, z powodów zdrowotnych i zaawansowanego wieku, rezygnuje z pełnienia funkcji Głowy Kościoła Katolickiego. Joseph Ratzinger w kwietniu skończy 86 lat. W tym samym miesiącu minęłoby 8 lat sprawowania przez niego posługi papieskiej.

Abdykacja papieża nastręczyła kilka trudności, w tym organizacyjnych. Ciężko było mówić o jakichkolwiek wzorcach zachowań przewidzianych na taką sytuację, gdyż ostatnia abdykacja papieska miała miejsce blisko 600 lat temu. Udało się jednak rozwiązać większość kwestii, w tym także tytułu i ubioru papieża po abdykacji. Zgodnie z ustaleniami, od jutra będzie on nosił tytuł „emerytowanego papieża" (jednak zachowa imię Benedykt XVI), a jego strój stanie się dużo skromniejszy- będzie ubierał białą sutannę i brązowe buty.
Jednocześnie z zakończeniem pontyfikatu obecnego papieża, rozpoczną się przygotowania do konklawe. Kardynałowie mają nadzieję, że następcę Benedykta XVI uda się wyłonić do Wielkanocy, która w tym roku przypada 31 marca. Szczegóły dotyczące konklawe zostaną przedstawione w piątek.

Na świecie trwają już spekulacje nie tylko na temat tego, kto zostanie nowym papieżem, ale także jakie przyjmie imię. Według włoskiej prasy najbardziej prawdopodobnym wydaje się być imię Leon.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...