Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-28 07:26:23 · Czytany 3504 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Benedykt XVI kończy pontyfikat

Już dziś dobiega końca pontyfikat Papieża Benedykta XVI. Przypomnijmy, że 11 lutego Benedykt XVI oświadczył, że z końcem lutego, z powodów zdrowotnych i zaawansowanego wieku, rezygnuje z pełnienia funkcji Głowy Kościoła Katolickiego. Joseph Ratzinger w kwietniu skończy 86 lat. W tym samym miesiącu minęłoby 8 lat sprawowania przez niego posługi papieskiej.

Abdykacja papieża nastręczyła kilka trudności, w tym organizacyjnych. Ciężko było mówić o jakichkolwiek wzorcach zachowań przewidzianych na taką sytuację, gdyż ostatnia abdykacja papieska miała miejsce blisko 600 lat temu. Udało się jednak rozwiązać większość kwestii, w tym także tytułu i ubioru papieża po abdykacji. Zgodnie z ustaleniami, od jutra będzie on nosił tytuł „emerytowanego papieża" (jednak zachowa imię Benedykt XVI), a jego strój stanie się dużo skromniejszy- będzie ubierał białą sutannę i brązowe buty.
Jednocześnie z zakończeniem pontyfikatu obecnego papieża, rozpoczną się przygotowania do konklawe. Kardynałowie mają nadzieję, że następcę Benedykta XVI uda się wyłonić do Wielkanocy, która w tym roku przypada 31 marca. Szczegóły dotyczące konklawe zostaną przedstawione w piątek.

Na świecie trwają już spekulacje nie tylko na temat tego, kto zostanie nowym papieżem, ale także jakie przyjmie imię. Według włoskiej prasy najbardziej prawdopodobnym wydaje się być imię Leon.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Bogdan Domeracki
17 mar, 15:58
„POLACY w kraju Helwetów”… Zapraszamy także do nas...! »
Marie Elizabeth
09 mar, 14:34
Oh je me sens de nouveau en vie après avoir subi beaucoup de traumatismes et de chagrin. Je [...]»
rodric camela
08 mar, 19:02
Cześć przyjaciele chcę podzielić się moim świadectwem i powiedzieć jak cudownie byłem odkąd mój mąż wrócił do mnie [...]»

Najczęściej...