Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2011-08-07 17:34:59 · Czytany 3883 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Brytyjczycy mają dość imigrantów

londynek.net

Aż siedmiu na dziesięciu Brytyjczyków uważa, że na Wyspach jest za dużo imigrantów. Ich zdaniem imigranci zabierają pracę rodowitym Brytyjczykom.

75% rodowitych mieszkańców Zjednoczonego Królestwa uważa, że liczna migracja niekorzystnie wpływa na sprawne funkcjonowanie instytucji publicznych, takich jak Jobcentre, natomiast trzech na pięciu ankietowanych sądzi, iż przybysze z zagranicy zabierają Brytyjczykom pracę.

W sondażu przeprowadzonym przez Ipsos Mori tylko 25% badanych wypowiedziało się korzystnie na temat wpływu imigrantów na brytyjską gospodarkę.

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zapowiedział, że jego celem jest ograniczenie wielkości migracji do poziomu z 1990 roku, kiedy obcokrajowcy przybywali w "dziesiątkach tysięcy, a nie jak obecnie - w setkach tysięcy".

- To oczywiste, że Brytyjczycy zastanawiają się, jak migracja wpływa na ich szanse na rynku pracy czy na dostępność do usług publicznych - zaznaczył Ashish Prashar z Ipsos Mori. - Takie wątpliwości mają ludzie na całym świecie, nie tylko na Wyspach - dodał Prashar, którego firma przeprowadziła badanie także w 23 innych krajach na całym świecie.

Okazało się, iż najwięcej Rosjan (77%) i Belgów (72%) uważa, że w ich kraju jest za wielu przybyszów z innych państw. Najszczęśliwsi pod tym względem są Japończycy - tylko 15% badanych nie jest zadowolonych z wielkości migracji w ich kraju.

Źródło: londynek.net

Źródło: londynek.net

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka · Polonia na świecie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

jacek wlochy · 2011-11-29 02:13:20

Wszyscy maja dosc imigrantow, nic nowego

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Bogdan Domeracki
17 mar, 15:58
„POLACY w kraju Helwetów”… Zapraszamy także do nas...! »
Marie Elizabeth
09 mar, 14:34
Oh je me sens de nouveau en vie après avoir subi beaucoup de traumatismes et de chagrin. Je [...]»
rodric camela
08 mar, 19:02
Cześć przyjaciele chcę podzielić się moim świadectwem i powiedzieć jak cudownie byłem odkąd mój mąż wrócił do mnie [...]»

Najczęściej...