Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-19 07:38:58 · Czytany 3657 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Jesse Jackson Jr. przyznał się do winy

AP Photo/Charles Rex Arbogast, File

Były kongresmen ze stanu Illinois, Jesse Jackson Jr, przyznał się w poniedziałek do zdefraudowania $750 tys. z funduszu wyborczego. Polityk wydał pieniądze na cele prywatne, w tym zegarek firmy Rolex, futro, meble dziecięce oraz pamiątki po Brusie Lee, Michaelu Jacksonie i Martinie Luterze Kingu. Zarzuty zostały postawione również jego żonie Sandi, byłej chicagowskiej radnej.  

Jackson przyznał się do winy i za pośrednictwem adwokatów oświadczył: " Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mojego zachowania. Biorę pełną odpowiedzialność za swoje błędy i niestosowne decyzje". Politykowi za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz grzywna w wysokości $250 tys. Także Sandi Jackson przyznała się do zarzucanych jej czynów- za składanie fałszywych zeznań podatkowych grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Pikanterii sprawie dodaje także fakt, je Jesse Jackson jest synem znanego działacza na rzecz praw obywatelskich, pastora Jesse Jaksona Seniora. Ojciec oskarżonego wyraził w poniedziałek swój ból związany ze sprawą syna, prosząc jednocześnie o modlitwę za syna, synową i ich dzieci oraz przypominając o chorobie afektywnej dwubiegunowej, z którą zmaga się jego syn i z powodu której oficjalnie zrezygnował z pełnienia swojej funkcji politycznej.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Bogdan Domeracki
17 mar, 15:58
„POLACY w kraju Helwetów”… Zapraszamy także do nas...! »
Marie Elizabeth
09 mar, 14:34
Oh je me sens de nouveau en vie après avoir subi beaucoup de traumatismes et de chagrin. Je [...]»
rodric camela
08 mar, 19:02
Cześć przyjaciele chcę podzielić się moim świadectwem i powiedzieć jak cudownie byłem odkąd mój mąż wrócił do mnie [...]»

Najczęściej...