Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-18 07:07:23 · Czytany 4341 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Presidents Day

Podobnie jak każdego roku w trzeci poniedziałek lutego, tak i dziś w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Dzień Prezydentów. Z założenia jest to święto powstałe dla upamiętnienia wszystkich prezydentów USA, jednak w praktyce najczęściej w tym dniu wspomina się o Abrahamie Lincolnie i Georgu Washingtonie, którzy urodzili się w lutym.

Dzień Prezydentów, początkowo celebrowany jako urodziny Georga Washingtona- 22 lutego, ustanowiony został oficjalnie w 1880 roku, choć pierwsze wzmianki o próbach uczczenia pamięci pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych pochodzą już z początków XIX wieku. W obecnej postaci Dzień Prezydentów obchodzony jest dopiero od 1971r.

W Dniu Prezydentów pozamykane są urzędy, szkoły, poczta, większość banków oraz niektóre inne zakłady pracy. Natomiast w wielu sklepach organizowane są specjalne na ten dzień rozmaite wyprzedaże.
Dla mieszkańców Chicago pogoda przewidziała również nie lada niespodziankę w tym roku- temperatura w ciągu dnia może sięgnąć nawet 50◦F (10◦C), co po ostatnich chłodach powinno być miłą odmianą, szczególnie że kolejne dni zapowiadają się znów zimowo.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA · Tradycje i zwyczaje

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...