Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-09 09:48:18 · Czytany 3839 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Stan wyjątkowy po raz kolejny na wschodzie USA

Północno-wschodnie stany USA jeszcze nie zdążyły na dobre otrząsnąć się po zeszłorocznym uderzeniu huraganu Sandy, a już po raz kolejny muszą zmierzyć się z żywiołem - tym razem ze śnieżycami.

Wczorajsze opady śniegu spowodowały wprowadzenie stanu wyjątkowego na obszarze pięciu stanów: Massachussetts, Rhode Island, Connecticut, Maine i Nowego Jorku. Mieszkańcy zostali poproszeni o pozostanie w domach i zrezygnowanie z kierowania samochodami. Tysiące ludzi odciętych jest od prądu i wiadomo, że co najmniej 1 osoba -siedemdziesięcioletni mężczyzna - w stanie Nowy Jork straciła życie. Wiele lotnisk jest unieruchomionych, odwołano niektóre pociągi, a elektrownia jądrowa w Plymouth (Massachussetts) straciła moc.

Opady były tak obfite, że w niektórych miejscach, np. w okolicach Bostonu, spadło nawet 30" (76 cm) śniegu, jednak rekord padł w New Haven (Connecticut), gdzie odnotowano 34" (86 cm). Szacuje się, że opady nie ustaną przynajmniej do sobotniego popołudnia, a śnieżna powłoka będzie bardzo szybko rosnąć. Meteorolodzy ostrzegają, że tak obfite opady śniegu mogą grozić podtopieniami. Niebezpieczny był także wiatr, który w piątek wieczorem wiał z prędkością 40 mil na godzinę (64 km/h), natomiast w nocy osiągał nawet 76 mil/h.

Śnieżyce na północnym wschodzie mają także wpływ na pogodę w Chicago - w weekend możemy spodziewać się deszczu i deszczu ze śniegiem, a w niedzielę burzy.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...