Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-04-07 08:59:07 · Czytany 4556 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

W jakie teorie spiskowe wierzą Amerykanie?

Agencja Public Policy Polling opublikowała wyniki ankiety przeprowadzonej wśród Amerykanów na temat ich wiary w różne teorie spiskowe, w tym związane z globalnym ociepleniem czy wojną w Iraku. Badania zostały przeprowadzone pod koniec marca 2013 roku na próbie 1 247 respondentów, w równej części kobiet i mężczyzn. 27% określiło się jako liberałów, 42% jako konserwatystów. 38% stanowili Demokraci, a 34% Republikanie.

 

Oto niektóre z wyników ankiety:

  • Aż 37 % ankietowanych uważa, że globalne ocieplenie to mistyfikacja, jednak 51 % jest przeciwnego zdania. 77% spośród osób uznających istnienie efektu cieplarnianego to zwolennicy Baracka Obamy;
  • 6% jest przekonanych, że Osama bin Laden nadal żyje, a 11% wyraża swoją niepewność w tym temacie. Natomiast zdecydowana większość nie wierzy bądź nie jest przekonana do udziału Saddama Hussajna w zamachach na USA z września 2011 roku. Również większość Amerykanów (78%) nie wierzy, że rząd USA zezwolił na atak na World Trade Center.
  • 47 % nie wierzy, że w 1947r. w Roswell (stan Nowy Meksyk) rozbiło się UFO, a 32% nie jest pewnych. Oznacza to, że 21% respondentów jest przekonanych o katastrofie statku kosmicznego i próbach ukrycia tego wydarzenia przez rząd USA . Również 47 % nie wierzy w jakiekolwiek istnienie obcych. Natomiast 88% nie wierzy w istnienie zmiennokształtnych jaszczuro-ludzi i ich próby przejęcia władzy na świecie (4% jest odmiennego zdania).
  • Zaledwie 13% ankietowanych jest przekonanych, że Barack Obama jest antychrystem, natomiast kolejnych 13% jest w stanie w to uwierzyć. Za to społeczeństwo jest zdecydowanie podzielone w kwestii tego, czy informacje przekazywane przez administrację Busha na temat możliwości posiadania przez Irak broni masowego rażenia, mające przekonać do wojny w Iraku, były celowym wprowadzeniem opinii publicznej w błąd - 44% respondentów czuje się oszukanych, natomiast 45% wierzy w owe zapewnienia.

Ze wszystkimi wynikami przeprowadzonych badań można zapoznać się na stronie internetowej Public Policy Polling.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

zalot · 2013-04-07 13:18:21

Teoria z reptylianami (ludzmi-jaszczurami majacymi na celu przejecie wladzy na ziemi) po prostu powoduje, ze slabo mi sie robi. Jak w cos tak durnego mozna wierzyc. I cos strasznie biednie im idzie to przejmowanie wladzy. A poza tym, nie latwiej im bylo to zrobic, nie wiem, w sredniowieczu? Wystarczylo powiedziec, ze jest sie "wyslannikiem Boga".... Co za bzdura.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...