Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-05-05 11:18:11 · Czytany 4105 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Wokalista Iron Maiden zatrudni 1200 osób

Źródło: emito.net

Bruce Dickinson zakłada firmę oferującą naprawę i remont dużych samolotów pasażerskich. Ten licencjonowany pilot w ciągu półtora roku postanowił stworzyć w południowej Walii ponad tysiąc miejsc pracy.

54-letni wokalista Iron Maiden jest szefem firmy Cardiff Aviation. Jej siedziba mieści się w południowej Walii. Przedsiębiorstwo będzie się specjalizować w naprawie i remontach dużych samolotów pasażerskich.

Muzyk, który do zeszłego roku był licencjonowanym kapitanem linii lotniczej Astraeus Airlines, chce zaoferować usługi liniom lotniczym z całego świata. W ciągu dwóch lat chce stworzyć nawet 1,2 tysiąca miejsc pracy.

Dodatkowo chce stworzyć ośrodek kształcenia inżynierów lotnictwa oraz pilotów. O swoich planach opowiedział w wywiadzie dla BBC.

Firma wydzierżawiła już od walijskiego rządu hangar o powierzchni blisko 15 tysięcy metrów kwadratowych w St. Athan w południowej Walii. To teren byłej bazy wojskowej a obecnie jedna z pięciu nowych stref przemysłowych w Walii, która rozpoczęła działalność w zeszłym miesiącu i skupia się na przemyśle lotniczym.

- Ściśle współpracujemy z Bruce Dickinsonem i Cardiff Aviation przy tym ekscytującym projekcie. Jesteśmy pod dużym wrażeniem tego pomysłu i robimy wszystko, by doszedł do skutku – powiedziała Edwina Hart, minister ds. biznesu, przedsiębiorczości, technologii i nauki w walijskim rządzie. - To jest dokładnie ten rodzaj inwestycji, który jest potrzebny na tym terenie. Chodzi o dostosowanie potencjału lokalnej gospodarki i jednoczesne zapewnienie międzynarodowej promocji.

Bruce Dickinson jest wokalistą Iron Maiden od 1981 roku. Z płyt i licznych tras koncertowych zebrał wielomilionowy kapitał, który teraz inwestuje w swoją pasję – lotnictwo. Podczas międzynarodowych tras koncertowych Iron Maiden sam pilotuje należący do zespołu samolot Boeing 757-200 "Ed Force One".

Jako pilot zasłynął w 2008 roku kiedy tym samolotem poleciał do egipskiego kurortu Sharm el Sheikh, by przywieźć brytyjskich turystów koczujących na tym lotnisku po upadku biura XL.

Źródło: emito.net

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

wentyl · 2012-05-05 11:54:41

Hell yeah!!!!!!!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...