Podziel się   

Tradycje i zwyczaje Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2017-06-28 08:18:04 · Czytany 5321 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Zespół weselny czy DJ na wesele?

Najpierw – zaręczyny. Później: termin ślubu i jego forma, odpowiednia sala, lista gości, zaproszenia, sukienka dla panny młodej oraz garnitur dla pana młodego, menu, kwiaty, dekoracje… Nie możemy też zapomnieć o muzyce, która uświetni nasz wielki dzień. Wśród weselnych dylematów pojawi się więc jeszcze jeden: zespół czy DJ?

Podejmując decyzję – zespół czy DJ – warto wziąć pod uwagę przede wszystkim umiejętności i doświadczenia muzyków. Od ich profesjonalizmu będzie zależało to, czy wszyscy uczestnicy imprezy będą bawić się na niej dobrze. Zapoznanie się z dotychczasową działalnością DJ-a czy zespołu to absolutne minimum przed ostatecznym wyborem. Warto jednak rozważyć również kilka innych kwestii. Przede wszystkim: własny gust muzyczny, chociaż nie powinniśmy pomijać także preferencji gości. Następnie styl całej imprezy (czy życzymy sobie tradycyjnej biesiady, czy naszym marzeniem jest może wesele rockowe?), przewidziany budżet, a także miejsce, w którym przyjęcie będzie się odbywać.

Repertuar

Większy w przypadku DJ-a, mniejszy w odniesieniu do zespołu. DJ dysponuje właściwie nieograniczonym zbiorem utworów, reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne, powstałych w różnych latach. Zespoły w swoim repertuarze posiadają określone utwory, których dostępność wynika m.in. z barwy głosu wokalisty czy wokalistki. Warto też zastanowić się, czy nasze ulubione utwory akceptujemy jedynie w oryginalnych wykonaniach, czy usatysfakcjonują nas również covery – to (oprócz dylematu: muzyka „mechaniczna” czy muzyka „na żywo”) zaważyć może na ostatecznej decyzji.

Zwróćmy również uwagę na to, że z pewnością część (przede wszystkim starszych) gości nie wyobraża sobie imprezy weselnej bez zespołu z prawdziwego zdarzenia. W gestii jednak pary młodej pozostaje decyzja o kształcie przyjęcia: czy ma to być tradycyjna biesiada, czy nowoczesna – miarkująca gusta większości uczestników – impreza.

Przestrzeń

To element istotny, na który nie zawsze zwracamy uwagę. Jeżeli decydujemy się na wielką salę, w pełni dostosowaną do organizacji przyjęć weselnych – nie będzie to dla nas kryterium wyboru oprawy muzycznej. Jeśli jednak chcemy, by nasze wesele odbyło się w małym, kameralnym lokalu, logistycznie lepszym wyborem będzie DJ. Z rozmieszczeniem jego stanowiska pracy z pewnością nie będzie problemu, inaczej byłoby już z rozstawieniem instrumentów i sprzętu całego zespołu.

Budżet

Dla części par organizujących swoje wesele element nie mniej istotny niż proponowany przez muzyków repertuar. Zatrudniając DJ-a, decydujemy się na wynagrodzenie pracy jednej osoby. Wybierając zespół pamiętajmy, że opłacić musimy każdego z jego członków. Dlatego też dobre zespoły weselne kosztować mogą nawet kilkukrotnie więcej niż gaża dobrego DJ-a.

Jak wybrać?

Na przykład z pomocą serwisu Wedding.pl. Znajdziemy w nim nie tylko porady dotyczące tego, na co zwracać uwagę przy wyborze DJ-a lub zespołu, który zapewni oprawę muzyczną naszego wesela, ale także wygodnie zapoznamy się z dostępną ofertą. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i wpisać interesującą nas okolicę – np. Poznań – a serwis zaproponuje nam weselnych DJ-ów (https://wedding.pl/dj-na-wesele/poznan) oraz zespoły muzyczne (https://wedding.pl/zespoly-weselne/poznan).

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Tradycje i zwyczaje

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...