Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2017-06-28 07:57:47 · Czytany 18611 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Wady i zalety posiadania samochodu

Istnieje wiele różnych środków transportu. Często nie możemy sobie wyobrazić, jak ludzie mogli żyć bez samochodów, autobusów, pociągów i samolotów. Niektórzy wolą podróżować samochodem, inni uważają, że jest to niebezpieczne i zanieczyszczające środowisko. Niezależnie od Państwa poglądów, nie ma wątpliwości, że podróżowanie samochodem ma wiele zalet i wiele wad.

Dzięki samochodom, możemy szybko poruszać się z jednego miejsca do drugiego. Nie musimy marnować czasu i czekać na autobus. Jeśli musimy dostać się do szpitala, nie musimy iść na dworzec autobusowy czy metro. To bardzo ważne, ponieważ możemy podróżować gdziekolwiek i kiedykolwiek chcemy.

Po drugie, samochody są zawsze dostępne i można się nimi poruszać praktycznie wszędzie. Czasami w małych wioskach autobusy jeżdżą bardzo rzadko. Ludzie muszą ustawiać cały harmonogram dnia pod rozkład ich jazdy, aby dojechać do miasta. Dostępność jest drugą zaletą podróży samochodem.

Co więcej, możemy również zwiedzać indywidualnie na wakacjach, kiedy i gdzie chcemy. Jeśli chcemy wyjechać, nie musimy rezerwować biletów autobusowych - jest to zbyt skomplikowane. Jeśli mamy samochód, potrzebujemy tylko mapy lub systemu GPS i możemy po prostu wsiąść do samochodu i ruszyć w drogę.

Z drugiej strony, podróżowanie samochodem nie jest zbyt wygodne dla kierowcy. Nie może się zrelaksować, musi być ostrożny przez cały czas. Podróżujący samochodem muszą również liczyć się z możliwością utknięcia w korku. Pasażerowie mogą się w tym czasie przespać. Jednak kiedy kierowca jest bardzo zmęczony, może być równie niebezpieczny na drodze jak pijany kierowca. 

Podróżowanie samochodem jest również dość niebezpieczne. Istnieje wiele wypadków na drogach i powinniśmy być bardzo ostrożni i rozsądni. Jest wielu ludzi, którzy prowadzą samochód po alkoholu, powodują wiele wypadków. Tacy kierowcy są nieodpowiedzialni i powinni stracić prawo jazdy dożywotnio.

Korzystanie z samochodu jest również stosunkowo drogie. Jeśli masz samochód, musisz zapłacić za benzynę, ubezpieczenie czy ewentualne naprawy. Ceny benzyny są bardzo wysokie. Dobrym wyjściem jest wyposażenie samochodu w instalację gazową. Z jednej strony gaz jest dużo tańszym paliwem, z drugiej jest mniej szkodliwy dla środowiska.

Podsumowując, jeśli mamy dość pieniędzy i pamiętamy o kulturze na drodze, cierpliwości i responsywnej jeździe nawet wtedy, gdy mamy problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego i puszczają nam nerwy - możemy czerpać przyjemność z jazdy samochodem całe życie.

Po najlepsze ubezpieczenia dla Twojego Vana zapraszamy na stronę https://www.masterquote.co.uk/van-insurance

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Nauka i technika

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...