Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-07-15 19:06:47 · Czytany 2441 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Akupunktura doskonała na ból pleców!

Fot: internet

Bardzo szybko rośnie popularność akupunktury w medycynie Zachodu. Od kilku dekad osiągnięcia tej techniki są naukowo dokumentowane i ciągle udoskonalane. Liczba osób decydujących się na tego typu zabiegi rośnie w bardzo szybkim tempie… Jak działa akupunktura?

Już w ubiegłym wieku Światowa Organizacja Zdrowia  przedstawiła środowiskom medycznym oficjalną listę wskazań do leczenia akupunkturą. Zawiera ona kilkadziesiąt popularnych jednostek chorobowych, a wśród nich dolegliwości bólowe w tym choroby neurologiczne i ortopedyczne takie jak bóle migrenowe czy bóle pleców.

Rdzeń kręgowy u człowieka ma kształt wielkiego sznura o średnicy1 cm. Sznur ten jest spleciony z cienkich włókien neuronowych. Rdzeń kręgowy rozciąga się od pierwszego kręgu szyjnego do górnej krawędzi drugiego kręgu lędźwiowego i ma długość ok45 cm. Impulsy nerwowe bólowe i bezbólowe zanim dotrą do mózgu muszę przebiec przez rdzeń kręgowy. W mózgu impulsy te są rejestrowane, rozpoznawane i odczuwane.

Akupunktura niweluje ból poprzez nakłucia, które powodują, ze silniejsze impulsy bezbólowe docierają do rdzenia kręgowego nawet kilkadziesiąt razy szybciej niż bodźce bólu – całkowicie je zagłuszając. Rdzeń kręgowy jest często określany mianem „bramki bólu” zaś skutek terapii akupunkturowej zablokowaniem „bramki bólu”. Co ważne w przeciwieństwie do leków syntetycznych jest to medycyna całkowicie bezpieczna dla zdrowia – nie wywołuje żadnych działań niepożądanych.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie · Polonia w USA · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Anita
25 maj, 06:36
No to teraz mam zagwozdkę czy lepszy będzie ekspres do kawy saeco czy de longhi ale na pewno [...]»
Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»

Najczęściej...