Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-07-15 19:06:47 · Czytany 5561 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Akupunktura doskonała na ból pleców!

Fot: internet

Bardzo szybko rośnie popularność akupunktury w medycynie Zachodu. Od kilku dekad osiągnięcia tej techniki są naukowo dokumentowane i ciągle udoskonalane. Liczba osób decydujących się na tego typu zabiegi rośnie w bardzo szybkim tempie… Jak działa akupunktura?

Już w ubiegłym wieku Światowa Organizacja Zdrowia  przedstawiła środowiskom medycznym oficjalną listę wskazań do leczenia akupunkturą. Zawiera ona kilkadziesiąt popularnych jednostek chorobowych, a wśród nich dolegliwości bólowe w tym choroby neurologiczne i ortopedyczne takie jak bóle migrenowe czy bóle pleców.

Rdzeń kręgowy u człowieka ma kształt wielkiego sznura o średnicy1 cm. Sznur ten jest spleciony z cienkich włókien neuronowych. Rdzeń kręgowy rozciąga się od pierwszego kręgu szyjnego do górnej krawędzi drugiego kręgu lędźwiowego i ma długość ok45 cm. Impulsy nerwowe bólowe i bezbólowe zanim dotrą do mózgu muszę przebiec przez rdzeń kręgowy. W mózgu impulsy te są rejestrowane, rozpoznawane i odczuwane.

Akupunktura niweluje ból poprzez nakłucia, które powodują, ze silniejsze impulsy bezbólowe docierają do rdzenia kręgowego nawet kilkadziesiąt razy szybciej niż bodźce bólu – całkowicie je zagłuszając. Rdzeń kręgowy jest często określany mianem „bramki bólu” zaś skutek terapii akupunkturowej zablokowaniem „bramki bólu”. Co ważne w przeciwieństwie do leków syntetycznych jest to medycyna całkowicie bezpieczna dla zdrowia – nie wywołuje żadnych działań niepożądanych.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie · Polonia w USA · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...