Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-09 · Opublikowany: 2010-11-06 20:32:27 · Czytany 4515 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Problemy z włosami spowodowane latem

Lato to pora roku, kiedy uwielbiamy przebywać na świerzym powietrzu, korzystać z uroków pogody, słońca, kąpieli w basenach, jeziorach, morzach, czy oceanach. Opalanie się jest naprawdę cudownym relaksem. Bardzo to lubimy! Czy jednak lubią to nasze włosy?

Niestety nie, ponieważ słońce niszczy włosy w bardzo dużym stopniu. Powoduje uszkodzenia powierzchni, odbarwienia, utratę połysku.

Działanie słońca powoduje, że włosy stają się łamliwe, zostaje zmieniona ich struktura. Szczególnie niszczący wpływ na nasze włosy ma słońce, kiedy są one mokre. Promienie słoneczne działają na nie podobnie jak środki do rozjaśniania. Niszczą łańcuchy keratynowe, z których zbudowane są włosy.

Dużo  mniej szkodliwe jest działanie słonej wody i chloru. Jednakże ich działanie również  powoduje wysuszenie włosów i trudności z ich rozczesaniem.

Najlepszą radą jest używanie kosmetyków chroniących włosy przed działaniem słońca, chloru i słonej wody. Szampony, odżywki z filtrami UV najlepiej zabezpieczają nasze włosy przed działaniem zabójczych promieni słońca.

Doskonałą serię do pielęgnacji włosów przed, w trakcie i po kąpielach słonecznych posiada w swojej ofercie firma Rene Furterer. Jest to spray, który używamy jako ochronę przed słońcem, chlorem i słoną wodą w trakcie plażowania, szamon neutralizujący działanie chloru i odżywkę pielęgnacyjną po kąpieli słonecznej.

Jeżeli nie używamy produktów ochronnych, włosy po  lecie wyglądają jak zniszczone, są bez połysku, energii, zmatowione. Co wówczas możemy zrobić, aby wrócić im blask, połysk, zdrowy wygląd?

Jest obecnie na to doskonała metoda, to znaczy Keratin Smoother Treatment.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to pielęgnacja na bazie keratyny, czyli najkrócej mówiąc oddajemy włosom, podczas tego prawie dwugodzinnego zabiegu, to co zabrało im słońce, słona woda i chlor, czyli keratynę - jak wcześniej powiedzieliśmy, podstawowy budulec włosa.

Po zabiegu włosy odzyskają połysk, gładkość, zdrowy wygląd, energię. Naprawdę polecam.

Ze słonecznym, letnim pozdrowieniem.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...