Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-06-13 09:28:02 · Czytany 5893 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Mobilny internet w każdej podróży

Trudno wyobrazić sobie dziś funkcjonowanie bez możliwości korzystania z połączenia internetowego. Zarówno podczas pracy, jak również w domu i na mieście łączymy się z siecią niezliczoną ilość razy, pobieramy dane, korzystamy z aplikacji i programów, które ułatwiają wykonywanie zadań, wytyczanie trasy, organizację zakupów i liczenie kalorii. O ile na co dzień łatwo zaplanować sposoby, w jakie łączymy się z siecią, o tyle na wyjazdach możemy mieć kłopot z dostępem do miejskiego Wi-Fi. W takiej sytuacji warto mieć pod ręką przenośny router LTE, który umożliwi połączenie się z siecią bez względu na nasze położenie, o ile tylko zasięg na to pozwoli. To rozwiązanie idealne dla każdego, kto przemieszcza się nie tylko po centrum miasta, ale także pomiędzy miejscowościami oraz dla osób planujących wyjazd.

Choć wczasy i czas urlopu powinny sprzyjać odcięciu się od świata i wyciszeniu, to jednak wiele osób wysoko ceni dostęp do połączenia internetowego i trudno się dziwić. Dzięki mobilnemu internetowi w podróży można nie tylko sprawdzić służbową skrzynkę z wiadomościami, ale także skontaktować się z przyjaciółmi, udostępnić informacje lub zdjęcia na portalach społecznościowych lub sprawdzić pogodę na najbliższe dni. To wygoda, której nie sposób nie doceniać. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się wszelkie urządzenia mobilne z dostępem do internetu. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest mobilny router LTE – to urządzenie umożliwi podłączenie do sieci wielu sprzętów, które nie są wyposażone w żadne pakiety danych. Jeden router może posłużyć całej grupie znajomych, rodzinie i przyjaciołom, którzy wybierają się na wspólny wyjazd.

Połączenie z siecią na wyjeździe za pomocą przenośnego routera LTE będzie wygodne dla tych, którzy prowadzą działalność biznesową i potrzebują korzystać z sieci nie tylko w celach rozrywkowych, ale także po to, by kontrolować sytuację w firmie, odpowiadać na wiadomości i normalnie pracować na wyjeździe. Praca zdalna podczas podróży byłaby bardzo trudna, gdyby nie możliwość korzystania z własnego routera. Wówczas zyskujemy niezależność od niepewnego połączenia z hotelową siecią lub z darmową, przez co zazwyczaj przeciążoną, miejską siecią Wi-Fi.

Wybierając urządzenie tego typu warto zwrócić uwagę na parametry techniczne – na obsługiwane sieci, na ilość urządzeń, które można podłączyć i na sposób zasilania. Mobilne routery są zazwyczaj małe, zgrabne i bezprzewodowe. Warto wybrać model, który ma wytrzymałą baterię, który można będzie użytkować w sytuacji, gdy nie można podłączyć się do żadnego gniazdka. Istotną kwestią jest również poręczność urządzenia – najlepszym wyborem będą niewielkie modele, które mieszczą się w torebce i które można nosić przy sobie, by korzystać z nich w zależności od potrzeb. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest standard karty SIM obsługiwanej przed wybrane urządzenie. Niektóre modele dysponują praktycznymi przejściówkami, dzięki czemu można stosować w nich karty w dowolnym formacie.

Wczasy pod gołym niebem nie wykluczają korzystania z internetu. Szczególnie przy wyjazdach na biwak i pod namiot warto rozważyć zabranie ze sobą odpowiedniego routera LTE, który umożliwi codzienne korzystanie z połączenia internetowego. Dzięki temu nawet na wypadek niepogody, nie będziemy się nudzić. Dobry router zapewni na tyle dobry sygnał, że bez problemu obejrzymy ulubiony serial, sprawdzimy wiadomości lub porozmawiamy z rodziną, a jeśli przed wyjazdem zapomnieliśmy o przesłaniu bardzo ważnych informacji współpracownikom lub kontrahentom, będziemy mogli to zrobić zdalnie. Wczasy i podróże zmieniają się – dziś mało kto potrafi odmówić sobie przyjemności korzystania z internetu poza domem. Przydatne aplikacje i programy zmieniają komfort życia i trudno obejść się bez nich nawet w środku lasu, pod namiotem lub na wycieczce w góry.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Nauka i technika

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...