Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-07-03 23:47:42 · Czytany 6179 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Stypendia od Polonii kanadyjskiej dla zdolnych uczniów z Radomia

polonia.wp.pl
Radom (fot. Internet)

24 uzdolnionych artystycznie uczniów z Radomia, pochodzących z niezamożnych rodzin, otrzymało stypendia Fundacji Polish Orphans Charity, prowadzonej przez Polonię kanadyjską.

Członek zarządu fundacji Krzysztof Gajewski poinformował, że na stypendia dla uczniów z Radomia fundacja przeznaczyła w tym roku 24 tys. dolarów kanadyjskich. Jedno stypendium wynosi 1 tys. dolarów, czyli przeszło 3,1 tys. zł. Jest to szósta edycja stypendiów przyznawanych przez Fundację Polish Orphans Charity.

O stypendia mogli ubiegać się uczniowie wszystkich typów szkół oraz studenci uzdolnieni muzycznie, plastycznie, a także zajmujący się fotografią, filmem, teatrem czy poezją. Według fundatorów stypendium może być wykorzystane przez stypendystę na cele związane z jego rozwojem artystycznym, np. na zakup instrumentu muzycznego, rzeczy potrzebnych do pracy twórczej, wydanie katalogu, zorganizowanie wystawy czy opłacenie udziału w plenerze lub warsztatach artystycznych.

Stypendia wręczali przedstawiciele Fundacji Polish Orphans Charity. - Jesteście młodymi ludźmi, którzy będą pracować w przyszłości dla dobra tego kraju. Mamy nadzieję, że nasza pomoc wam w tym pomoże - powiedział członek zarządu fundacji, Chris Korwin-Kuczyński.

Jedna ze stypendystek, 11-letnia Adrianna Olszańska za stypendium zamierza kupić sobie komputer i mikrofon, by móc rozwijać swoje pasje: śpiew i taniec. Z kolei gimnazjalistka Magda Lewicka chce rozwijać swoje uzdolnienia plastyczne. - Wreszcie nie będę się musiała martwić, że nie wystarczy mi na lepsze farby - powiedziała.

We wrześniu Fundacja Polish Orphans Charity wręczy też stypendia uczniom z Kielc, a także z Mazowsza.

Fundacja Polish Orphans Charity, prowadzona przez Polonię kanadyjską, działa od 2000 roku. Dzięki jej wsparciu finansowemu wybudowano w Polsce 50 placów zabaw. Fundacja pomaga też szpitalom w Polsce.

Wsparcie z fundacji otrzymują również dzieci z Czech, Słowacji i Ukrainy.

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...