Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-07-03 23:47:42 · Czytany 4155 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Stypendia od Polonii kanadyjskiej dla zdolnych uczniów z Radomia

polonia.wp.pl
Radom (fot. Internet)

24 uzdolnionych artystycznie uczniów z Radomia, pochodzących z niezamożnych rodzin, otrzymało stypendia Fundacji Polish Orphans Charity, prowadzonej przez Polonię kanadyjską.

Członek zarządu fundacji Krzysztof Gajewski poinformował, że na stypendia dla uczniów z Radomia fundacja przeznaczyła w tym roku 24 tys. dolarów kanadyjskich. Jedno stypendium wynosi 1 tys. dolarów, czyli przeszło 3,1 tys. zł. Jest to szósta edycja stypendiów przyznawanych przez Fundację Polish Orphans Charity.

O stypendia mogli ubiegać się uczniowie wszystkich typów szkół oraz studenci uzdolnieni muzycznie, plastycznie, a także zajmujący się fotografią, filmem, teatrem czy poezją. Według fundatorów stypendium może być wykorzystane przez stypendystę na cele związane z jego rozwojem artystycznym, np. na zakup instrumentu muzycznego, rzeczy potrzebnych do pracy twórczej, wydanie katalogu, zorganizowanie wystawy czy opłacenie udziału w plenerze lub warsztatach artystycznych.

Stypendia wręczali przedstawiciele Fundacji Polish Orphans Charity. - Jesteście młodymi ludźmi, którzy będą pracować w przyszłości dla dobra tego kraju. Mamy nadzieję, że nasza pomoc wam w tym pomoże - powiedział członek zarządu fundacji, Chris Korwin-Kuczyński.

Jedna ze stypendystek, 11-letnia Adrianna Olszańska za stypendium zamierza kupić sobie komputer i mikrofon, by móc rozwijać swoje pasje: śpiew i taniec. Z kolei gimnazjalistka Magda Lewicka chce rozwijać swoje uzdolnienia plastyczne. - Wreszcie nie będę się musiała martwić, że nie wystarczy mi na lepsze farby - powiedziała.

We wrześniu Fundacja Polish Orphans Charity wręczy też stypendia uczniom z Kielc, a także z Mazowsza.

Fundacja Polish Orphans Charity, prowadzona przez Polonię kanadyjską, działa od 2000 roku. Dzięki jej wsparciu finansowemu wybudowano w Polsce 50 placów zabaw. Fundacja pomaga też szpitalom w Polsce.

Wsparcie z fundacji otrzymują również dzieci z Czech, Słowacji i Ukrainy.

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...