Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2011-12-22 10:11:30 · Czytany 4484 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

USA sparaliżowane śnieżycami

Od kilku dni śnieżyce paraliżują środkową część USA. W wypadkach drogowych zginęło co najmniej sześć osób. Zamknięto niektóre odcinki autostrad, a w innych miejscach samochody z kierowcami w środku utknęły w blisko 1,5-metrowych zaspach.

W pięciu stanach położonych na Wielkich Równinach i na południu Gór Skalistych spadło ponad 40 cm śniegu. Burze śnieżne od początku tygodnia przechodzą nad wschodnią częścią stanu Nowy Meksyk i południowo-wschodnim Kolorado. Intensywne opady dały się we znaki także mieszkańcom Oklahomy, Teksasu i Kansas.

Z powodu silnego wiatru, który tworzył zaspy wysokie nawet na 1,5 metra, władze stanu Nowy Meksyk zamknęły we wtorek (tj. 21.12.2011 r.) dwa odcinki autostrady międzystanowej, ponieważ widoczność miejscami była ograniczona do zera. W jednym z samochodów, które utknęły na oblodzonej nawierzchni, kobieta urodziła dziecko. Poród szczęśliwie odebrał towarzyszący jej mąż.

W wypadkach drogowych spowodowanych opadami zginęło co najmniej sześć osób. Cztery poniosły śmierć po zderzeniu dwóch samochodów na śliskiej nawierzchni na wschodzie stanu Nowy Meksyk, z kolei w Kolorado w wypadku więziennej furgonetki zginął strażnik i skazany. Gubernator tego stanu do pomocy kierowcom wysłał oddziały Gwardii Narodowej. Gwardzistów postawiły w stan gotowości także władze Teksasu. We wtorek rano zamknięto tam międzynarodowe lotnisko w Amarillo.

W Kansas niektóre autostrady są całkowicie nieprzejezdne, a dzień wcześniej odwołano lekcje w części szkół. Odnotowano też dużą liczbę stłuczek.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

reksio · 2011-12-22 10:22:45

a w Chicago w tym roku swieta bez sniegu :(

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...