Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-05 · Opublikowany: 2011-06-28 22:35:33 · Czytany 10129 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Czas, aby zająć się uporczywą zgagą!

Ponad 60 milionów Amerykanów choruje na refluks: stan, w którym zastawka pomiędzy żołądkiem a przełykiem nie pracuje właściwie i kwasy żołądkowe cofają się do przełyku, powodując zgagę. Dr Ursula Jabłońska, lekarz rodzinny z MetroSouth Medical Center w South Holland, leczy pacjentów z łagodnym refluksem poprzez zalecanie zmiany diety, podwyższenie łóżka oraz przyjmowanie leków na receptę lub bez recepty, zmniejszających produkcję kwasów żołądkowych. 

Leki te mogą zawierać:

  • środki zobojętniające kwasy: tabletki lub płyny neutralizujące kwasy żołądkowe powodujące zgagę (Tums, Alka-2, Maalox, Mylanta);
  • inhibitory z pompą protonową (PPIs), leki zmniejszające produkcję kwasów w żołądku. (Prevacid, Nexium);
  • blokery H2: leki blokujące produkcję kwasów żołądkowych (Zantac, Pepcid, and Tagamat).

„Leki działają na wielu pacjentów – mówi dr Jabłońska – jakkolwiek istnieją również pacjenci, których organizm nie toleruje efektów ubocznych tych leków, lub po przyjmowaniu medykamentów ich stan się w ogóle nie poprawia. Dodatkowo przyjmowanie leków przez dłuższy czas może prowadzić do komplikacji, takich jak osteoporoza, zapalenie płuc czy pojawienie się biegunki. W tych przypadkach wysyłam swoich pacjentów do MetroSouth Medical Center Heartburn Clinic w Blue Island.”

Ze względu na poważne konsekwencje, wywołane przez długoterminowe przyjmowanie medykamentów, eksperci pracujący w MetroSouth Heartburn Clinic stworzyli program oferujący różne formy leczenia. Dodatkowo dostępne są obie formy zabiegów operacyjnych: tradycyjne oraz nieinwazyjne. Nasi eksperci dostosowują leczenie indywidualnie do każdego pacjenta, opracowują plan, wskazując korzyści i ryzyko związane z wyżej wymienionymi formami zabiegów. Klinika oferuje nową procedurę leczenia nieinwazyjnego, polegającą na wprowadzeniu przez usta do żołądka pacjenta endoskopu z dołączoną do niego kamerą.  Urządzenie przesuwane jest do zastawki i utrzymywane na miejscu dzięki klamrom zaciskowym.  W ten sposób zapobiega się cofaniu płynów żołądkowych do przełyku. Proces ten przeprowadzany jest przy znieczuleniu ogólnym i zajmuje nie więcej niż godzinę.

Tradycyjna operacja dostępna jest od pięćdziesięciu lat. Polega na korekcji osłabionej zastawki. Jednak tak, jak przy każdej operacji inwazyjnej, istnieje ryzyko wystąpienia długotrwałych komplikacji. Operacja taka przeprowadzana jest na niewielkiej liczbie pacjentów chorujących na refluks.

Jeśli cierpisz na zgagę, umów się na konsultację telefonicznie z dr Jabłońską: 630-708-489-7925. Jeśli cierpisz na chorobę refluksyjną, skontaktuj się z MetroSouth Heartburn Clinic  1-855-4REFLUX.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA · Ludzie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...