Podziel się   

Zdrowie i uroda Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-11 · Opublikowany: 2011-01-09 13:27:23 · Czytany 6902 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Dr Jabłońska dba o swoich pacjentów

Wiemy z doświadczenia, że mężczyźni rzadziej niż kobiety odwiedzają gabinety lekarskie. Ostatnie ankiety przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że coroczne badania rutynowe mężczyzn wykonywane są o 24% rzadziej niż u kobiet. Zwiększa się natomiast ryzyko hospitalizacji mężczyzn na dolegliwości, których można by uniknąć, gdyby takie badania były wykonywane.

Moim zadaniem jako lekarza jest edukowanie i informowanie mężczyzn o znaczeniu wykonywania rutynowych badań oraz przekazywanie fachowej wiedzy o rodzajach schorzeń, które podczas takich badań mogłyby zostać wykryte.

Jednym z najbardziej śmiertelnych schorzeń jest tętniak aorty brzusznej. Jest to inaczej „pęcherz” na ścianie aorty, głównej tętnicy przechodzącej przez klatkę piersiową i brzuch. Pęcherz, czy inaczej tętniak, pojawia się, gdy ścianka aortalna progresywnie słabnie, co powoduje „balonowanie” naczyń krwionośnych. Niewykryty i nieleczony tętniak może okazać się śmiertelny. Prawdę mówiąc, tętniak aorty brzusznej znajduje się na 13 miejscu głównych przyczyn śmiertelności w Stanach Zjednoczonych, zabijając każdego roku 15000 osób. Ponad 50% pacjentów z tym schorzeniem umiera. Wczesne wykrycie tętniaka jest bardzo istotne. Schorzenie to występuje cztery razy częściej u mężczyzn niż u kobiet. 75% pacjentów ze zdiagnozowanym tętniakiem to palacze lub osoby kiedyś palące. Tętniak aorty brzusznej jest bardzo łatwo wykrywalny poprzez nieinwazyjne badanie ultrasonograficzne, pokrywane przez ubezpieczenie społeczne. Badanie to zalecane jest głównie mężczyznom pomiędzy 65 a 75 rokiem życia, którzy palą lub kiedyś palili.

Każdy powinien zrozumieć, że tętniak może się przydarzyć komuś z rodziny: ojcu, dziadkowi, wujkowi. Jeśli znasz mężczyznę, który kiedykolwiek palił, to nawet jeśli już nie pali, a jest pomiędzy 65 a 75 rokiem życia, zaprowadź go do wykwalifikowanego lekarza na badanie ultrasonografem.

Aby umówić się na wizytę do Dr. Jabłońskiej, proszę o kontakt pod numer telefonu (708) 210-2001. Każdy mężczyzna, który zgłosi się na wizytę do MetroSouth Family Medicine przed amerykańskim Dniem Pracy otrzyma darmowy upominek oraz wskazówki dotyczące badań zapobiegawczych.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Zdrowie i uroda

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

nie pale! · 2011-03-01 14:03:27

Dalam do przeczytania mojemu mezowi, mam nadzieje ze przestanie palic. Pozdrawiam.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...