Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-04-17 12:09:08 · Czytany 15734 razy
Nowszy Starszy

Debata o przyszłości Polonii Radia Wnet i Magazynu Polonia

Magazyn Polonia i Program POMOST w Radio Wnet zapraszają serdecznie na jedyną w swoim rodzaju debatę polonijną!

W dniu 25 kwietnia przy mikrofonie i na łączach internetowych odbyło się pierwsze spotkanie z Polakami na temat ostatnich zmian w finansowaniu działalności organizacji polonijnych na świecie.

W debacie na temat nowego systemu  finansowania organizacji polonijnych według „Planu współpracy z Polonią na 2012 rok” Ministerstwa Spraw Zagranicznych  wzięli udział m.in. Marszałek Zbigniew Romaszewski, Dyrektor Biura Polonijnego Artur Kozłowski, posłanka PO Joanna Fabisiak, Senator Janina Sagatowska, red. Tadeusz Urbański (telefonicznie ze Szwecji), poseł PSL Janusz Piechociński oraz pracownicy Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Posłuchaj debaty na stronie Radia Wnet

Na łączach internetowych wspierali nas redaktorzy polskich stacji radiowych w Chicago i Nowym Jorku oraz stowarzyszenie dziennikarzy polonijnych we Francji APAJTE, działacze portalu "Polacy w Berlinie" i wielu innych dziennikarzy oraz działaczy polonijnych m.in. Fundacja Chicago Chopin.

Prace nad dyskusją prowadzone są we współpracy z Magazynem Polonia, Radiem Chicago, Nowym Dziennikiem NY, Polskim Radiem w USA oraz innymi mediami polonijnymi.

Serdecznie zapraszamy do udziału w następnej debacie! Więcej szczegółów wkrótce na stronie Magazynu Polonia i na radiownet.pl

Artykuły powiązane z tematem

Efektywnie - nie dobroczynnie

Po burzliwej wizycie członków Sejmowej KŁPG i apelach polskich dziennikarzy ze Wschodu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało specjalne spotkanie z pol-skimi mediami. Na prasowym śniadaniu pojawili się przedstawiciele min. PAP, TVP, Gazety Wyborczej, TVP Info i [...]»

MSZ zawodzi Polonię

Żadne polskie dziecko z Syberii nie przyjedzie na wakacje do rodzimego kraju – nie ma na to pieniędzy. Wszystkie poszły na Euro! – tak powiedziano w jednym z polskich konsulatów w Rosji. Pieniędzy na organizacje [...]»

Co nowego w sprawach Polonii?

Podczas posiedzenia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji 9 i 10 maja 2012 r. nie doszło do zaplanowanego wcześniej wystąpienia Ministra Spraw Zagranicznych i jego pracowników, choć zainteresowani tematyką czekaliśmy na „Informację rządu na temat sprawowania opieki [...]»

40 mln złotych na polonijną oświatę

Polinezja Francuska i Singapur - m.in. w takich miejscach uczniowie z Polski mogą uczyć się języka ojczystego - przypomniał w Sejmie podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Mirosław Sielatycki. MEN na oświatę polonijną wydaje [...]»

Senat stracił 65,5 miliona złotych

Senat głosami Platformy Obywatelskiej odrzucił projekt uchwały sprzeciwiającej się przeniesieniu środków na Polonię z budżetu izby wyższej do budżetu MSZ. Politycy PiS mówią o skandalu i „braku politycznych jaj” wyższej izby parlamentu.»

Sprawa opieki nad Polonią wciąż pilną potrzebą

Już na jesieni 2011 roku pojawiły się informacje, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce przejąć część środków, którymi dysponuje Senat. Kwota 75 mln zł przeznaczona na realizację zadań opieki nad Polonią i Polakami mieszkającymi za granicami [...]»

Debata o finansowaniu Polonii na Świecie

W programie „Plan współpracy z Polonią na 2012 rok” opracowanym przez MSZ nie zostały przyjęte rozwiązania dające szansę polskim organizacjom pozarządowym działającym na rzecz Polonii. Projekty, w które włożono wiele pracy jesienią 2011 roku, obecnie [...]»

MP i Radio Wnet o zmianach w finansowaniu Polonii

Od wielu miesięcy przygotowywane są zmiany w sposobach finansowania Polonii przez Senat RP. Planuje się przejęcie kwoty prawie 70 mln zł z konta Kancelarii Senatu RP do rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jeśli wszystkie środki będzie [...]»

Zabiorą Senatowi pieniądze na Polonię. Marszałek protestuje

Propozycja sejmowej komisji spraw zagranicznych, aby w projekcie budżetu na 2012 r. przesunąć z Senatu do MSZ ponad 67 mln zł na wspieranie organizacji polonijnych, wywołuje kontrowersje wśród senatorów. Wiceszef komisji ma nadzieję, że [...]»

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Komentarze do tego materiału zostały wyłączone.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...